Levanduľový olej

13.10.2014 19:21

OBSAH: 10ml        13,00€   ... pokiaľ máte záujem o tento produkt, tak mi napíšte prosím mail na ulitka@ulitka.sk , alebo ho môžete spolu s iným tovarom, ktorý si objednávate pripísať do poznámky.

Účinné látky:  oleje – levanduľa úzkolistá, šalvia muškátová, rumanček kamilkový

Už starí Rimania používali levanduľu do kúpeľa pre jej hojivé účinky a vôňu, ktorá je svieža a čistá.  Od kúpeľa dostala i pomenovanie. Latinsky „lavare“ znamená kúpať sa. Levanduľa sa všeobecne považuje za jednu z najdôležitejších a nauniverzálnejších esencií.

Účinky:     analgetické, antibakteriálne, antimykotické, protiinfekčné, protizápalové, hojí jazvy, proti kŕčom, proti parazitom, nafukovaniu, podporuje tvorbu žlče, močopudné, upokojuje nervy a pokožku, reguluje krvný tlak, posilňuje srdce

Základné použitie:

 • Likviduje baktérie, ktoré spôsobujú horúčkovité ochorenia
 • Zlepšuje funkciu imunitného systému a podporuje tvorbu bielych krviniek
 • Pri chrípke, bolestiach hrdla, angíne, bronchitíde, nádche, laryngitíde, astmatických problémoch
 • Na zápaly stredného ucha, zápaly očných spojiviek, afty a opary
 • Zlepšuje trávenie, proti plynatosti, uvoľňuje kŕče a celkovo uvoľňuje
 • Proti baktériám a parazitom v črevách, pri hnačke a kolikách
 • Na upokojenie nervovej sústavy, ako jemné sedatívum bez vedľajších účinkov
 • Depresie, hystérie, nervové napätie, nespavosť, epilepsia a kŕče
 • Pri bolestiach hlavy, migrénach od tráviaceho traktu
 • Proti chveniu, traseniu, podráždeniu, omdlievaniu, panike, nervové vyčerpanie
 • Na rezné ranky, odreniny, zapálené ranky, vriedky, infikované ranky
 • Na svrbivé vyrážky, dermatitídy, ekzémy, akné, psoriáza
 • Na popáleniny a spáleniny aj od slnka
 • Na zníženie zápalov a bolestí pri reumatických a kĺbových problémoch
 • Vaginálne výplachy pri výtokoch, pri vynechávajúcej a bolestivej menštruácii
 • Proti búšeniu a chveniu srdca, posilnenie srdca, harmonizácia krvného tlaku

 Špeciálny tip: 

 • Reguluje kožné bunky (cytofylaktické účinky) a omladzuje pokožku
 • Po bodnutí včelou a osou, po poštípaní hmyzom, komármi, popálení žihľavou
 • Odpudzuje mole a hmyz (dať do aromalampy 2-3 kvapky a nechať odparovať)
 • Masáž bábätka: Do dlane si dáme telový krém no vynikajúci je BODLIAKOVÝ OLEJ, ktorý je vynikajúcim transportérom, nemá vôňu ani chuť a nezanecháva mastný film na pokožke ako olivový olej, ktorý sa kupuje pre bábätká na potieranie či masáž bábätka. Niektorí rodičia vôňu olivového oleja nemajú radi, tak preto je veľmi vhodnou a výživnou alternatívou práve tento Bodliakový olej. Nanajvýš ho môžete ešte používať aj v kuchyni. Takže na masáž bruška kvapnúť 1 kvapku levanduľového oleja a pomasírovať ako podľa videa.
 • Silná a bolestivá menštruácia: Namiesto tabletiek, ešte pred tým ako začnú silné bolesti si dať na brucho alebo do dlane nejakú telový krém alebo opäť bodliakový ojej a kvapnúť si 4-5 kvapiek a poriadne do podbruška votrieť. Do pol hodiny bolesti ustúpia.
 • Uľahčenie pôrodu: Ak už začínate cítiť prvé bolesti (kontrakcie), urobiť to isté, ako pri bolestivej menštruácii, no pridať k tomu aj chrbát – driekový časť. Do samotného pôrodu to môžete zopakovať až niekoľko krát, ak Vás bude mať kto natrieť J  Taktiež je veľmi dobré pri týchto silných pôrodných bolestiach si namočiť do plienku alebo vreckovku do vody, kde kvapnete 3 kvapky a týmto sa ovlažovať, prípadne vdychovať.

Obsah: 10 ml

Proti zapareninám alebo už na vzniknuté zapareniny

Už som na mojej stránke spomínala, že som začala používať látkové plienky a dosť nám to pomohlo. No sem-tam sa objavili škaredé zapareniny, hlavne nedávno, keď sme museli vybrať antibiotiká. Nepomohla nám ani masť od lekárky a tak som si našla na internete úžasný recept na domáce vlhčené utierky, lebo veľa krát sú príčinou tvorby zaparenín práve vlhčené utierky z obchodu. Nemala som presne také prísady ako tam píšu, tak som improvizovala. Po začatí používania už na druhý deň nebolo po zapareninách ani slychu, prisahám. Malý má krásnu dupku až doteraz. Prikladám tento recept, ak by ste si chceli aj vy pripraviť tento roztok na vlastné vlhčené obrúsky, alebo len na umývanie dupky:

(Recept je převzatý z emimino.cz, autorka Ed)

 1. 125 ml vriacej vody
 2. 1 sáčok harmančekového čaju - no najlepšie je sypaný
 3. 1 PL mandľového oleja - ja som nemala tento olej, tak som použila BODLIAKOVÝ z Justu
 4. 4 kvapky levanduľového oleja
 5. 1 PL detského šampónu, no nie je nutný - ja mám doma harmančekový od Johnson&Johnson

Necháme harmanček vyluhovať až do schladenia, potom scedíme. Pridáme všetky ingrediencie a dobre premiešame. Túto zmes nalejeme na obrúsky, ktoré si môžeme vyrobiť aj doma s hocijakej savej látky, alebo len použijete v čistej vode prepláchnuté tie z obchodu. Dáme to všetko do tesniacej nádoby. Obrúsky nesmú v roztoku plávať, len aby boli vlhké. Roztok je robený z prírodných materiálov a nie sú v ňom žiadne konzervanty, takže si nerobte veľké množstvo tých obrúskov, lebo roztok môže po pár dňoch trochu zatuchnúť. Najlepšie je tento roztok uchovávať v chladničke a postriekať si utierky na 1-2 dni dopredu. Ja si tento roztok dávam iba do nádobky s rozprašovačom a striekam priamo na utierku aj na zadoček. Nepripravujem si dopredu obrúsky. Na veľmi zaparený zadoček môžte ešte pri vylúhovaní harmančeku pridať aj PL medu. No ja som to osobne ešte neskúsila, nám vždy zabrala aj táto kombinácia bez medu.

Moje skúsenosti s levanduľou:

Prvého synčeka som kojila veľmi krátko (5 týždňov) a potom sme prešli na Nutrilon. Mávali sme bolesti bruška a kakali pomocou rektálnej trubičky. Nepomáhal  aniEspumisan, ktorý nám doporučila jeho detská lekárka. Jeho ťažkosti s bruškom zmiernil jedine levanduľový olejček od firmy JUST. Naučila som sa, ako správne masírovať bruško a tak som ho stále pomasírovala (tak 3x denne) s týmto olejčekom. Stačilo na to telové mliečko pre bábätká, ktoré som si dala trošku do dlane a kvapla tam iba 1 kvapku tohto olejčeka. Viem, že mu to pamáhalo, lebo bolo na ňom vidieť, že už také kŕče nemá, alebo nie tak často a dlho ako mával predtým. Je dobrý aj krém, ten sa síce rýchlejšie vstrebe, no nie je taký silný ako olejček. Preto treba s olejčekom opatrne, nepresiahnuť dávkovanie, fakt stačí 1 kvapka. Na pomasírovanie bábätka - a to myslím teraz aj celé telíčko, nielen bruško - je vhodnejší olejček. Môžte si to urobiť aj tak, že si dáte do malého kelímku (napr. od najmenšieho Sudocremu) trochu telového mliečka, ideálne je Mandľové, ktoré je tu taktiež v ponuke alebo Bodliakový olej tiež z firmy Just, ktorý má množstvo vitamínov, je vynikajúcim transportérm účinných látok a hlavne nemá žiadnu vôňu a nakvapkáte tam 4-5 kvapiek olejčeka. Tak to budete mať vždy pripravené.

Prečo práve olejček z Justu? Mala som predtým kadejaké prípravky na masírovanie, nielen z lekárne ale aj bežne z drogérie, no nestáli za nič. Keď som prvý-krát uvidela reklamu na kozmetiku od firmy Johnson & Johnson na kúpeľ pre dobré spanie, potom som videla, že existuje aj celá rada od šampónu až po olej na masírovanie (fialová rada), hneď som si to všetko kúpila. Opäť som sa sklamala. Síce to krásne voňalo, no čo z toho, keď to iba vonia? Človek, keď vyskúša mnoho prípravkov a nič mu nezaberie, už potom neverí ničomu. Až raz som sa dostala k olejčeku od firmy Just (bolo výhodou, že som ho dostala ako darček) - skúsila som ho a konečne som sa začala tešiť. Keď som si prečítala, na akej báze sú všetky výrobky v Juste vyrobené, že obsahujú skutočné bylinky, tak som sa prestala čudovať - je to ozaj účinné !!! Možno existujú aj iné firmy, ktoré vyrábajú podobné prípravky na bylinnej báze, no ja mám vyskúšaný tento na oboch svojich deťoch, na mňe aj manželovy a vieme, že sú vynikajúce. Olej mi dokonca veľmi pomohol aj po druhom pôrode, keď som po 16 mesiacoch dostala opäť menštruáciu. Hovorí sa, že ak žena mala pre pôrodom bolestivú menštruáciu, tak sa to zväčša po pôrode zmierni. U mňa to tak nebolo a dokonca som mala za sebou už druhý pôrod. Dostala som také silné kŕče, že mi nezaberali ani tabletky. A vieme veľmi dobre, že síce tabletky bolesť zmiernia, no ako trpí naša pečeň? Vďaka oleju netrpí vôbec :-) A keďže som kojila, nechcela som sa stále dopovať silnými liekmi. Postupovala som presne ako pri masáži bábätka, iba s tým rozdielom, že som si dala na brucho až 3-4 kvapky. Poriadne som si to vmasírovala a do pol hodiny bolo po kŕčoch. To isté som urobila aj pred spaním a menštruácia bola vyriešená :-) V prvých dňoch menštruácie si môžte brušné a driekové partie pomasírovať aj viac-krát denne. Olejček alebo krém je veľmi dobrý, aj keď Vás začína bolieť hrdlo. Treba si ho poriadne vtrieť na hrdlo a obtočiť teplým šálom alebo plienkou. Zopakovať túto procedúru ešte zopár-krát cez deň a ráno Vás nič bolieť nebude. Olejček je perfektný do aroma lampi, alebo si ho sebe alebo deťom kvapnete na vankúšik a krásne vonia aj niekoľko dní. Lepšie sa človek uvoľní a lepšie spí. Ja ho používam aj do práčky a tým mi krásne prevonia prádlo za levanduľou. Ak by ste ho chceli používať iba na masírovanie bábätká, tak verte, že Vám vydrží jedna fľaštička viac ako rok. To garantujem. Nestojí až tak veľa - hlavne, že pomáha.

P.S.: O týchto výrobkoch hovorím preto, lebo sú skutočne vynikajúce a účinné a je ešte mnoho mamičiek, ktoré tak ako aj ja predtým vôbec netušia, že jestvuje aj niečo naozaj liečivé a ešte k tomu aj za rozumnú cenu. A ak Vám bábätko stále plače, lebo má kŕče v brušku a Vy si už neviete dať rady, lebo ste už skúsili asi všetko na svete, nezúfajte. Levanduľa má silne analgetické účinky, určite na kŕče v brušku zaberie.

 

 

 

Späť