Prečo si vybrať práve Ulitku alebo Perinkovú ulitku?

21.09.2013 14:09

Prečo si vybrať práve Ulitku alebo Perinkovú ulitku?

 

1.    Moje výrobky sú navrhnuté a ušité výlučne z jemne elastického materiálu, takže sa dieťatko cíti ako vo vašom brušku, je tesne zavinuté, no nič ho netlačí a dokáže vykonať taký pohyb (pár centimetrový), ako v maternici, takže ručičkami dokáže aj vďaka pevnému zavinutiu cestovať po telíčku a tak si vytvára jemný tlak na bruško a tým pádom si aj ľahšie poprdká.

2.    Nikdy sa nevyľaká, lebo je tesne zavinuté, takže nevzniká Moroov reflex.

3.    Môže sa schúliť do prirodzenej polohy, ako bolo v brušku - táto poloha je pre neho najprirodzenejšia.

4.    Ručičky má vždy v teple, takže nemusíte používať rukavičky a ani sa rúčkami nebude škrabať po tvári.

5.   Nikdy sa nevykope, lebo dieťatko vsúvate do kapsy a nie ako u kl. periniek, kde spodnú časť musíte prehnúť na hrudník, alebo tie smiešne kosoštvorcové zavinovačky na jednu lepku na boku - časom to už neviete nijak zafixovať a dieťatko sa začne vykopávať, hoci má možno iba 2 mesiace (možno aj menej) a vy nič iné neurobíte, ako perinku odložíte do skrine.  Kapsa na nožičky je dostatočne široká na to, aby ste mohli zavinovať aj bábätko, ktoré má na sebe ortopedické nohavičky.

6.   Je mu vždy optimálne teplo. Máte vy ako rodičia vždy 100% istotu, že vášmu bábätku nebude nikdy ani zima ani teplo a to vďaka tomu, že je tesne zavinuté. Bábätká si ešte nevedia udržať svoju telesnú teplotu tak ako dospelý, preto svoje teplo veľmi rýchlo strácajú. No ak sú pevne zavinuté, tak sa k ich telíčku nemá ako dostať chladný vzduch a tak isto nemá skade uniknúť ich horko ťažko vyrobené teplo zo zavinovačky von.

7.   Nemusíte bábätko stále "mordovať" obliekaním a zobliekaním. Totiž, ak je dieťatko dobre zavinované ako do mojich Ulitiek alebo Periniek, bábätko stačí obliekať len minimálne, preto sa dá veľa ušetriť aj na oblečení, hlavne v prvých 3 až 6 mesiacoch. Odporúčam dávať len bodyčko s krátkym rukávom, nožičky holé len ponožky na nohy. Detičky sa v tom potia len vtedy, ak sú príliš naobliekané. V tom sú tie výroboky dobré. Ak ste doma, tak nemusíte takto zavinuté bábätko ani prikrývať, max. prikryť nôžky alebo celé telo, no len veľmi tenkou prikrývkou. A ak idete von, tak isto obliecť ako na doma, len potom bábätko takto zavinuté dáte napr. do dobrého fusaku a nič viac neriešite. Je to veľmi výhodné, lebo ak vám bábätko zaspí a vy musíte niekam súrne ísť, tak ho vôbec nemusíte budiť obliekaním, iba ho takto šupnete do fusaku a idete von. A keď prídete domov, tak ho len vyberiete z fusaku a kľudne bez "mordovania" preložíte bábätko (ak ešte spí) do postieľky. :-)))  Ak nemáte alebo hľadáte dobrý fusak, tak si môžte obzrieť aj môj, je z pravej merino vlny - pozrite si na stránke :-)

8.   Ulitka a Perinková ulitka je dosť veľká aby vám vydržala až do 6 mesiaca veku bábätka. Ak by ste potrebovali bábätko zavinovať aj po 4-5 mesiaci, je tu Väčšia ulitka, poprípade XXL Perinka, ktorá vám vydrží až do roka.

9.   Prosím, neporovnávajte cenovo Ulitku alebo Perinkovú ulitku z inými zavinovačkami. Ani jedna zo zavinovačiek na trhu nespĺňa toto všetko, čo tu bolo vyššie spomenuté. A taktiež, látky z ktorých sú ušité Ulitky a Perinkové ulitky sú podstatne drahšie ako 100% bavlna, z ktorej sa šijú kl. zavinovačky.

10.  A najlepšie na koniec. Ku každej objednávke dostávate zdarma literatúru, kde sa dočítate veci, ktoré sa nedozviete na žiadnych predpôrodných kurzoch. Je to výňatok z viacerých úžasných knižiek venovaných práve bábätkám a taktiež aj moja osobná skúsenosť.

 

Späť