Nosenie novorodenca s novorodeneckú vložkou:

Nosenie na bruchu s krížením popruhov na chrbte:

Nosenie na bruchu bez kríženia popruhov:

Nosenie na chrbte:

Nosenie na boku:

VIDEÁ a INFORMÁCIE ako nosiť v manduce

V tejto kategórii nie sú žiadne produkty.

Najčastejšie otázky o nosení v nosítku Manduca:

Od kedy môžem nosiť v nosítku Manduca?
Ergonomické nosítko Manduca je navrhnuté pre nosenie detí od narodenia (3,5 kg). Nosenie detí od narodenia uľahčuje adaptáciu novorodencov na vonkajšie podmienky bezprostredne po pôrode, posilňuje puto medzi rodičmi a dieťaťom, napomáha pochopenie potrieb dieťaťa av neposlednom rade uľahčuje každodenný život.


K čomu slúži novorodenecká vložka?
Integrovaná novorodenecká vložka, ktorá je súčasťou každého nosidlá umožňuje nosenie detí od narodenia. Zaisťuje správnu polohu dieťaťa v nosítku a správne ortopedicky korektné postavenie končatín v M polohe. Novorodeneckú vložku používajte od narodenia do cca 3-4 mesiacov (podľa veľkosti dieťaťa). Pri používaní novorodeneckej vložky, vždy rozopnite zips predlžujúci chrbtový panel, tak aby horný okraj nosidlá siahal miním. do 1/3 hlavičky.

Do akej hmotnosťou je nosítko určené?
Manduca je konštruovaná pre nosenie detí až do váhy 20 kg (táto váha zodpovedá obvykle veku 5-6 rokov). Pravidelným nosením dieťaťa od narodenia sa prispôsobí Vaše svaly a väzivový aparát narastajúcej váhe Vášho dieťaťa.


Ako nosiť dieťa od 3 mesiacov?
Drží Ak Vaše bábätko už dobre hlavičku, môžete nosiť bábätko bez použitia novorodeneckej vložky. Zapnite chrbtový panel (skráťte hlavný panel nosidlá). Vaše bábätko tak získa väčší rozhľad a jeho nenechavé rúčky dostanú priestor pre prieskum okolia.


Možno nosiť v Manduca na boku?
Áno, Manduca umožňuje pohodlné nosenie aj na boku. Vhodný vek je približne od 6 mesiacov (záleží na psychomotorickom vývoji dieťaťa). Tento spôsob nosenia je veľmi obľúbený u detí a umožňuje perfektné rozhľad aj najväčším zvedavcom. Bedrový pás roznáša váhu dieťaťa medzi rameno a bedra, preto je nosenie na boku v Manduca veľmi pohodlné.
Od kedy je možné nosiť v Manduca na chrbte


Nosenie na chrbte v nosítku Manduca odporúčame približne od 10 mesiacov veku dieťaťa.


Je Manduca vhodná aj pre drobné mamičky?
Ano, Manduca New Style bola inovovaná a padne aj veľmi štíhlym mamičkám. Odporúčame popruhy na chrbte prekrížiť pre ešte pohodlnejšie nosenie.


Môžem nosiť v nosítku Manduca čelom dopredu?
Tento spôsob nosenia sa jednoznačne odborníkmi na nosenie detí a psychológmi neodporúča. Malé dieťa býva pri nosení čelom dopredu konfrontované veľkým množstvom nových podnetov, ktoré nemusia nervová sústava zvládnuť spracovať. To môže viesť k zvýšenej predráždenosti a mrzutosti. Nemenej dôležitým faktorom je bezpečnosť dieťaťa. Dieťa nesené čelom dopredu funguje ako nárazník pre všetky situácie ako je vietor, prach, fyzická nebezpečenstvo apod V neposlednom rade je potreba zmierniť stratu pocitu bezpečia. Dieťa, ktoré je čelom dopredu, sa nemá možnosť ukryť do bezpečia, ak ho niečo vystraší, alebo je unavené. Pri nosení čelom dopredu nedocielite správneho fyziologického postavenie chrbtice a končatín. Deti v tejto polohe zvyčajne "visí" a ich váha tela spočíva na lonovej kosti. Z vyššie uvedených dôvodov Manduca neumožňuje nosenie čelom dopredu.


Ako nosiť väčšie deti?
Väčšie a staršie dieťa môžete nosiť na chrbte. Rozopnutím zipsu na hlavnom paneli nosidlá predĺžite dĺžku nosidlá o cca 7 cm a nosenie veľkých detí, tak bude ešte pohodlnejšie a bezpečnejšie.

K čomu slúži kapucňa u nosidlá Manduca?
Kapucňa, ktorá je zrolovaná v prednej kapsičke slúži na fixáciu hlavičky spiaceho dieťaťa. Zaspí ak Vaše dieťa v nosítku, upravte veľkosť kapucne. Pomocou gumičiek na okrajoch kapucňa zapnite kapucňu do plastových sponiek umiestnených na ramenných popruhoch.


Ako nosiť dieťa v lete?
V lete obliekajte seba i dieťa striedmo. Pri nosení je vhodné použiť vhodné funkčné oblečenie, napr oblečenie z nízkogramážnou merinovlny, alebo funkčné prádlo Moira. Nezabudnite chrániť hlavičku a zvyšok tela pred ostrými slnečnými lúčmi vhodným slnečným klobúčikom.


Ako nosiť dieťa v zime?
Pre nosenie v zimnom období môžete využiť širokú škálu doplnkov pre nosenie: Mam ochranná kapsa, Bunda Mam Two way, Mamaponcho softshellová bunda, Nezabudnite chrániť nejochlazovanější časť tela a to sú nožičky. Návleky na nožičky Babylegs a Wool Tube vyrieši problém vyhrnutých nohavíc.


Zvládnem si nasadiť Manduca s dieťaťom sám / sama?
Manipulácia s nosičom je veľmi jednoduchá a počas krátkej doby si ju osvojíte. Pre prvotné nácvik Vám poslúži podrobný Fotonávod, ktorý je súčasťou nosidlá a inštruktážne videá.


Som malá, manžel veľký?
Nosítko Manduca je dômyselne navrhnuté a skonštruované tak, aby umožnilo nosenie rodičom rozmanitých veľkostí a rozmerov. Pre osoby nízkeho vzrastu postačí skrátiť ramenné popruhy, pomocou sponiek, a po zapnutí nosidlá Manduca dotiahnuť ostané popruhy podľa potreby. Praktické je kríženie popruhov na chrbte, ktoré umožňuje pohodlné nosenie pre väčšinu osôb.


Z čoho je Manduca vyrobená?
Pri výbere použitých materiálov je kladený obrovský dôraz na kvalitu bez akýchkoľvek kompromisov. Nosítko Manduca je vyrobené z prírodných materiálov, ktoré možno ľahko udržiavať. Základná edícia je vyrobená z konope a bavlny, vnútorná časť tvorí biobavlna. Limitovanej edície sú vyrobené z 100% biobavlny. Plastové spony a zipsy pochádza od renomovaných výrobcov.


Ako sa Manduca udržuje?
Manduca môžete prať v práčke na jemný program, pri teplote do 30 ° C. Pre pranie používajte šetrný prací prostriedok, nepoužívajte bieliace prostriedky a aviváž. Nesušte v sušičke, ani na priamom slnku (najmä tmavé farby.) Pred praním a skladovaním zapnite všetky spony


Aký je rozdiel medzi základnou a limitovanou edíciou?
Rozdiel medzi limitovanou a základné edíciou je v použitom materiáli a dizajnu (limitovaná edícia - 100% biobavlna). Limitovanej edície sú vyrábané v Českej republike vo veľmi obmedzenom množstve (500-4000 ks pre celý svet).